Vinařství Šilinek - Vinařství

Vinařství jsme založili v roce 1990 a navázali na mnohaletou  tradici pěstování révy vinné a výroby vína. Profilujeme se jako rodinný podnik s roční produkcí do deseti vagónů hroznů. Vinice máme  ve vybraných viničních tratích na pálavských svazích a tyto se vyznačují vysokým obsahem volného vápna v půdě. Tato skutečnost  dává vínům nenapodobitelnou minerální dochuť.

Vinohrady máme v programu Integrované produkce. Hrozny jsou zpracovány reduktivní metodou. Po alkoholové fermentaci  a vyškolení zrají naše vína v ležáckém sklepě.

 Naše vlastní viční tratě:

  • Pod Pálavou
  • Stará hora
  • U Božích muk
  • Sahara
  • Slunný vrch

Další surovinu nakupuje od vinohradníků - stálých partnerů, kteří mají svoje vinice na svazích Pálavy.

V poslední době vinařství v rámci projektu modernizace vinařství, vybudovalo nové křídlo výrobního sklepa s novou lisovnou, která je vybavena  nejmodernějšími dostupnými technologiemi. Součástí nového sklepa je i barikové centrum pro výrobu a zrání červených vín.

Bílá vína se vyrábějí moderní reduktivní metodou přinášející ovocitá aromata. Červená vína se vyrábějí ve vinifikátorech nejprve studenou macerací bez fermentace a následnou teplou fermentací. Tato vína zrají před lahvováním v klasických i barikových sudech. Jsme tradičními výrobci vín ledových a slámových.

Při sběru odrůd révy vinné se snažíme o maximálně šetrné zacházení s hrozny. Ty převážíme v co nejkratší době z vinice do zpracovatelského sklepa. Vinný mošt lisujeme v pneumatických lisech po maceraci při zchlazeném rmutu.

Naše odrůda Pálava byla vybrána jako mateční vinice pro množení této odrůdy. To považujeme za obrovský úspěch a zhodnocení naší dlouholeté práce.

 Vinice a ruční sběr hroznů

Naše sklepy

Vytvořeno v systému shopadmin® 2021 - 2023 | změnit nastavení cookies